1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

کتاب‌ها

کتاب‌ها (7)

برخی پرسش ‌ها از جمله پرسش "نسبت جنبش زنان با جنبش ملی یا دموکراسی ‌خواهی" با این که مطرح کردن‌شان ضروری است اما پرسشی چالش ‌برانگیز است. زیرا ممکن است این تصور را به ‌وجود ‌آورد که گویا جنبش ملی و دموکراسی ‌خواهی ایران مقوله ‌ای مجزا، کلان و منتزع از دیگر جنبش ‌ها و مطالبات زنان، دانشجویان، کارگران، معلمان، پرستاران و اصلاح ‌گرایان دینی و... است.

کتاب حاضر «فاجعه خاموش» نیز همانطور که از عنوان اش پیدا است در رابطه با قتل های ناموسی است. شاید خواندن متن کامل این اثر باعث افزایش آلام روحی خوانندگان شود. با وجود این احتمال اما نویسنده در مقدمه کتاب، امیدواری اش را به ایجاد موجی فراگیر برای ریشه کنی این پدیده شرم آور، چنین بیان کرده است: « اميد و اطمينان دارم که افراد زيادي پس از خواندن اين کتاب به اين بحث خواهند پيوست. اين تحقيق يک‌سال به طول انجاميد و اميدوارم که بعد از انتشار اين کتاب، ديگراني نيز از زواياي مختلف به اين مسئله شوم بپردازند و هر يک، گامي در جهت حل آن پيش نهند.»

از این کتاب می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد.بدیهی است که هر اتحادیه اولویت های متفاوتی دارد. می توانید انعطاف پذیر باشید و از این کتاب بخشی که سازگار و متناسب بانیازهای شما است را انتخاب کنید.

عدالت برای ایران هم زمان با ده دسامبر، روز جهانی حقوق بشر،اولین گزارش تحقیق پیرامون شکنجه و خشونت جنسی علیه زندانیان سیاسی زن را منتشر می کند. در این گزارش، موارد متعدد تجاوز، شکنجه جنسی و خشونت های مبتنی بر جنسیت در زندانهای ایران در دهه 60 شمسی مورد بررسی قرار گرفته است.

جشن رونمایی ترجمه انگلیسی كتاب «حقوق پناهندگان» تالیف شیرین عبادی روز شنبه چهارم اسفندماه 1386 در سفارت نروژ در تهران برپا شد. در این مراسم كه با حضور نماینده كمیساریای عالی پناهندگان در ایران، تعدادی از سفرای كشورهای خارجی، تعدادی از نویسندگان، فعالان حوزه مسائل پناهندگان و مدافعان حقوق بشر، همچنین خانم اریكا فلر كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برپا شده بود، نماینده سازمان ملل در ایران و نماینده كمیساریای عالی پناهندگان با تقدیر از شیرین عبادی و فعالیت‌های علمی وی به معرفی كتاب «حقوق پناهندگان» پرداختند.

صفحه 1 از 2